Ana sayfa Finans ve Ekonomi Kripto Paranın Geleceğine Bir Bakış!

Kripto Paranın Geleceğine Bir Bakış!

52
0
Kripto Paraların Geleceği!

Kripto Paranın Geleceğine bir Bakış

Kripto Para Pazar’ı için 3 Tahmin

 

Kripto Para, finans sektörüne on yıldan az bir süre içinde açıklama yapmıştı. Görünüşe göre bu para birimi, yeniden insanların dikkatini ve sık sık hayranlıklarını elde etmeyi başardı. Ve girişimcilik de dahil olmak üzere genel halkın hayatlarının bazı yönlerini etkilemeye başladı.

Halihazırda var olan sistemlerle çalışmak için kripto para birimini ve onun altında yatan blok zinciri teknolojisini benimsemek, elbette zorluklar doğurmuştur. Teknoloji altyapı şirketi Stripe, bir bitcoin ödeme seçeneğinin dahil edilmesine giriştiğinde yeni bir örnek ortaya çıktı. Fakat, maalesef ki, sonuç başarılı olmadı. Bitcoin alışverişinin süreç hızının, müşterilerin keyfini kaçırdığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz ocak ayında yayımlanan bir blog yazısında, Stripe’in proje yöneticisi Tom Karlo, şirket müşterilerinin, onay gecikmeleri, yüksek ücretler ve işlemler arasındaki bağlantı ve para biriminin değerinin sürekli değişmesinden dolayı kripto para birimini reddettiklerini söyledi.  Aslında, dijital kripto paranın başarısızlığında eş dağılımlı başarısızlık vardır. Ama onlara rağmen, birçok insan kripto paranın hala parlak bir geleceğe sahip olduğuna inanıyor. Örneğin, bir röportajda, CoinMetro’nun CEO’su Kevin Murcko, kripto para birimlerinin hala gelişmekte olduğuna ve kripto para biriminde daha fazlasını göreceğimize olan inancını açıkça dile getirdi.   Murcko, kripto para ve blok zinciri endüstrilerinin hala devam ettiğini söyledi. ” Örneğin, Bitcoin’e bakın, gidişatı neredeyse on yıl önce olduğu gibi değil. Değerindeki değişiminin yanı sıra, farklı bölgelere de yayılıyor. Büyüme, gelişme ve yeniliğe açılan alanların sağladığı sorunlar açısından daha fazla geri dönüş alıyor. ”

Doğrusu, kripto paranın bünyesinde iniş ve çıkışları vardı. Ancak, kripto para pazarının şu eğilimleri bize gelecekte neleri beklediğimiz konusunda açıkça bir tahminde bulundurdu:

 

1. Kripto para birimleri kurumsal yatırımcılardan daha fazla koruma alacak.

 

Verilen yatırımcılar, fonlarını onlara koyma konusunda daha rahat hissediyorlar. Giderek daha fazla hükümetin kripto-dolar düzenlemelerini araştırdığı göz önünde tutulursa, yatırımcılar fonlarını onlara yatırma konusunda daha rahat hissediyorlar.

 

Ek düzenleme ile kurumsal yatırımcılar daha kolay nefes alabilecek ve kripto para piyasasının belirsizliği konusunda daha az endişeye sahip olacaklar. Aslında, pek çok yatırımcı, cazip getirileri nedeniyle kripto paralarını canlı bir malvarlığı olarak görüyor: Aralık 2017’de, bitcoin, bir tcoin için neredeyse 20 bin dolarlık rekoru kırdı. Fiyatı o zamandan beri düşse de uzmanlar Bitcoin’in değerinin 2017’deki rakamından daha yüksek olabileceğini tahmin ediyorlar. Örneğin, milyarder yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin’in 2022 yılına kadar jeton başına 250.000 dolarlık bir değer elde edeceğini açıkça ön gördü.
Ancak, bu yöndeki herhangi bir artış yavaş yavaş olacak. Bazı kurumsal yatırımcılar kripto paraya yatırım yaparken, diğerleri piyasayı özenle izliyorlar. Bu nedenle, yönetmeliklerin tanıtımı ve uygulamaya konması bu gözlemcilerin bazılarını işe girişmek için cezbedebilir.

 

2. Neden kripto paralar düzenleniyor? 

 

Güvenlik eksikliği uzun zamandır tüccarlar için en büyük endişelerden biri olmuştur. Hatta, bir kripto para değişim platformu olan Encrybit tarafından yapılan bir anket, katılımcıların yüzde 40’ının güvenliği önemli bir sorun olarak gördüğünü ortaya koydu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na göre, kripto para değişimleri genel olarak düzenlenmemiştir. Bu durum, kendi ülkelerinin merkez bankaları tarafından düzenlenen kripto paranın alışıla gelmiş para birimleri karşıtlarıyla ters düşmektedir.

 

Zamanında, bilgisayar korsanları ve siber suçlular kripto para birimi düzenlemesinin eksikliğinden yararlandılar ve bu para birimlerinde yatırımcılar için güvensiz ticaret yaptılar.  Ancak, uluslararası alanda kripto para birimini düzenlemek için girişimlerde bulunuluyor. Örneğin, Arjantin’deki G20 zirvesinde, küresel düzenlemeler için direktifler yapıldı.

Yakın zamanda yapılan bir konuşmada, IngotCoin CMO’su Ahmed Khawanky ile blok zinciri endüstrisinin geleceği hakkında bir şeylerden bahsedildi. Khawanky, kripto para piyasasının güvenliğini sağlamanın bir yolu olarak düzenlemeyi gerekli gösterdi.

 

Khawanky, piyasaya yeni bir şey sürmeye çalıştığınızda, ihtiyaçları olan şeyin halkın güvenini kazanmak olduğunu söyledi. İnsanlar bilmedikleri veya sevmedikleri bir şeye güvenmezler. Bu nedenle, güvenlerinin sağlanması, blok zinciri teknolojisinde genel başarısının kalbidir.

 

3. Kripto para birimleri, değişken olmaya devam edecek

 

 Kripto para piyasasında istikrarı sağlamak için alınan önlemlere rağmen, kripto paranın değişkenliğini durdurmak ya da en azından azaltmak hala verilen bir mücadeledir.

Onları hala değişken tutan pek çok faktör var. Bunların arasında, para birimlerinin içsel değerden yoksun olması, kurumsal sermayenin olmaması, yönetmeliklerin uygulanması ve diğer faktörlerin yanı sıra, ince sipariş defterleri yer almaktadır.

 Paranın ve piyasalarının düzenlenmesi, değişkenliği azaltmaya yardımcı olsa da kripto paranın değişken doğasında önemli bir fark yaratmak için tek başına yeterli olmayacaktır. Ancak, kripto para ticareti daha popüler hale geldikçe, bir azalma ve değişkenlik akımı görmeliyiz. Bazı insanlar, bu azalmalar ve kripto paranın değerini getiren akımlardan oluşan ani artışlardan yararlanırken, ani bir çarpışma olasılığını da engellememeliyiz. Kısacası, kripto para birimleri değişken olmayı bırakmayacak. Ve yatırımcılar bu duruma göre planlama yapmalı.

 

Yakında marketlerden Bitcoin ile alışveriş yapabilir miyiz?

Bitcoin ve diğer altcoin’lerin geleceğini nasıl görüyorsunuz?

 

Etiketler: Kripto para birimi, Blok zinciri teknolojisi, Stripe şirketi, Tom karlo stripe, Coinmetro ceo, Kevin murcko, Kripto paralar, Kripto paraların geleceği, Ahmed Khawanky, IngotCoin CMO

BİR CEVAP BIRAK

Yorum yap
Please enter your name here