Ana sayfa İş Fikirleri İnternetten Para Kazanmanızı Sağlayacak 15 Kariyer Fırsatı

İnternetten Para Kazanmanızı Sağlayacak 15 Kariyer Fırsatı

77
0

İnternetten Para Kazanmanızı Sağlayacak 15 Kariyer Fırsatı

İnternetten para kazanma fikri, asla düşünemeyeceğiniz kapıları aralayabilir. Hayatınızı tek bir yerde bulunmak zorunda kalmadan idame ettirebiliyor olmanız sayesinde, dünya üzerinde, istediğiniz her yerde yaşamakta özgür olursunuz ve günün dilediğiniz her saatinde çalışabilirsiniz. Günümüzde, internetten para kazanmanın sayısız yolu olsa da, başarı olasılığınızı arttıracak seçenekler var.

Eğer milyonlarca insan, online bir kariyer sahibi olmak için aşağıdaki kariyer seçeneklerini kullanarak para kazanabiliyorsa, siz de onlardan biri olabilirsiniz. Umarım, internetten para kazanmak için ilk adımınızı atar ve bundan zevk alırsınız. İşte, online para kazanabileceğiniz 15 başarılı kariyer seçeneği…

 1. Online Yabancı Dil Öğretimi

Harika bir öğretmensiniz ve bir yabancı dili nasıl öğreteceğinizi iyi mi biliyorsunuz? Belki de daha önce yurtdışında İngilizce öğretme imkanı buldunuz veya zaten kendi şehrinizde bir öğretmensiniz. Deneyiminiz olmasa bile; bazı programları size temel öğretim talimatlarını vermeye ve dünyanın her yerindeki çocuklara ve yetişkinlere yabancı dil öğretmenizi sağlamaya hazırdır. Dil dersleri günümüzde sanal ortama taşınırken, dünyanın herhangi bir yerinde yaşaan bir kişinin, çevrimiçi bir platformda dil öğrenmesine yardımcı olarak binlerce lira kazanabilirsiniz.

 1. Websitesi/Uygulama Tasarlama

Tasarlama ile ilgili yetenekleriniz var mı? Tasarım işlerinin çoğu, müşterileriniz ile aynı fiziki konumda bulunmanızı gerektirmez. Bu nedenle, online para kazanma seçenekleri arasında, iyi bir kariyer planlayanlar için iyi bir seçenektir. İnternet ortamında, sizinle çalışmak isteyen müşteriler bulabileceğiniz sayısız websitesi ve platform var. Aynı şey, uygulamalar için de geçerli. Bir uygulama geliştirebileceğinizi düşünüyorsanız, bir an önce bu adımı atın ve sevdiğiniz işi yaparak internetten para kazanmaya başlayın.

 1. Evinizi Airbnb’de Kiralayın

Airbnb’de ev kiralamak bir kariyer seçeneği olmasa da, son dönemde çevrimiçi para kazanmanın en iyi ve en kazançlı yollarından biridir. Eviniz büyük ve bir odasını başkaları ile paylaşabileceğinizi düşünüyorsanız, bu seçenek tam size göre. Kiraladığınız bir eviniz varsa ya da oturduğunuz evin bir bölümünü kiralamak isterseniz, yüksek bir gelir elde edebilirsiniz. Airbnb’de, ayrıca başkalarının evinizi sizin yerinize kiraya vermesine ve ödemenin bir kısmını ücret karşılığı almasına izin veren bir özelliğe de sahiptir. Bu sayede, evinizi yönetmek ve barındırmak için de zaman ayırmak zorunda kalmazsınız.

 1. E-kitap Yazma

E-kitap satışları, artık fiziksel kitapların toplam satış miktarını aştı.  Bu, dünyanın her yerindeki yazarların çevrimiçi olarak kitlelere ve hayranlara doğrudan satış yapmaları için yeni fırsatlar anlamına geliyor. Hayaliniz yazar olmak mıydı? E-kitap yazıp satma seçeneğinin ortaya çıkmasıyla, bu hayalinizi gerçeğe dönüştürmeniz oldukça kolay. Reklamınızı doğru yapabilirseniz, kariyerinizi e-kitap yazıp satma yolunda ciddi anlamda ilerletebilirsiniz.

 1. Yazılım Geliştirme

Yazılım geliştirme becerilerinizi geliştirin. Yazılım geliştiricileri, özellikle teknoloji şirketleri ile pazarda büyük talep görüyor. Hepsinden öne, bir yazılım geliştiricisinin, diğer geliştiriciler ile  aynı zaman çizelgesinde çalışmak zorunda kalmadan iletişim kurabilmesi, dünyanın neresinde olursa olsun, müşterilerine daha kolay bir ulaşım ve çalışma seçeneği sunuyor.

 1. Online Müzik Dersleri

Yeteneklerinizi değerlendirebileceğiniz fiziksel ortamların dışında, çevrimiçi platformlarda da pek çok yeteneğinizi değerlendirerek para kazanabilirsiniz. Çevrimiçi müzik dersleri de bu seçeneklerden biri. Müzik dersi vermek zor görünebilir, ancak doğru platformlarda yer alarak, dünyanın pek çok farklı yerinden öğrenciler bulmak mümkün.

 1. Fotoğrafçılık

Fotoğraf sizin için bir tutku mu? O halde internetten para kazanmak için, kariyerinizi fotoğrafçılık yolunda ilerletebilirsiniz. Kendinizi müşteri ve sipariş çalışmaları ile sınırlandırmak istemiyorsanız, fotoğraflarınızı doğrudan çevrimi olarak satabilirsiniz. Bu, kendi internet siteniz olabilir ya da online fotoğraf pazarlarına üye olabilirsiniz.

 1. Markalı İçerik Sponsor Satışı

Son dönemde internette para kazanmanın belki de en popüler ve en çok kazandıran yollarından biri. Bunu yapmak için, geniş bir kitleye ihtiyacınız yok; ancak diğer kişilerin yakalayabileceği bir niş kitleniz varsa, markalı içerik satmak için mükemmel bir konumda olabilirsiniz. Takipçisi çok olan bir Instagram hesabınız varsa, bunu internetten para kazanma fırsatına dönüştürebilirsiniz.

 1. Satış Ortaklığı

Pazarlama yeteneğinize güveniyorsanız, bunu çevrimiçi ortamlara da taşıyabilirsiniz. Satış ortaklığı, internetten para kazanmak için tercih edebileceğiniz alternatiflerden biridir. Başkalarının ürünlerini sattığınızda, üzerinde anlaştığınız şartlara göre bir komisyon alırsınız. Amazon, kayıt  yaptırabileceğiniz en popüler programlardan biridir. Diğer satış ortaklığı sitelerinde de, ortalama olarak %10 oranında bir kazanç elde edersiniz. Clickbank de satış ortaklığı için tercih edebileceğiniz çevrimiçi platformlardan biridir.

 1. Üyelik Siteleri

Üyelik barındırma sitelerinin hem avantajları hem de dezavantajları var; ancak dünyanın herhangi bir yerinde yaşarken, süreklilik sağlayan bir gelir elde etme yöntemlerinden biridir. Bu sitelerde üyeler, aylık olarak üyelik ücreti ödediğinden, bu yolla elde edeceğiniz gelir de istikrarlı olacaktır. Ancak, üyelerin size ödeme yapmaya devam etmesini teşvik etmek için her ay yeterli bir değer sağlamanız gerektiğini de unutmayın.

 1. Sanal Asistan

Daha önce, fiziki bir ortamda asistanlık yaptınız mı? Artık, freelance olarak da asistanlık hizmeti verebilirsiniz. Üstelik bu iş olanağı, günden güne popülerleşiyor. İyi bir asistan olabileceğinizi düşünüyorsanız, kendinizi bir ofis ortamı ile sınırlamak zorunda değilsiniz. Hizmetlerinizi internet ortamında vermenize izin veren pekçok çevrimiçi platform var. Yurtdışında; Zirtual ve Upwork bu alanda oldukça popüler seçenekler.

 1. İçerik Yazarlığı

İçerik pazarlaması, bugün kuruluşların ve internet sayfalarının büyümesi için en popüler yollardan biridir. Bu nedenle, içerik yazarları, siteyi geliştirme fırsatları ile her zamankinden daha fazla talep görüyor. Bionluk, Türkiye’de içerik yaparak para kazanmanıza olanak sağlayan en popüler platformların başında geliyor. Daha önce verdiğiniz hizmetlerden oluşan bir portfolyo hazırlayarak ve bir iş ilanı oluşturarak, müşterilerinizle çevrimiçi bağlantı kurabilir ve bulunduğunuz her yerden online olarak para kazanabilirsiniz.

 1. Uzaktaki Bir Şirket İçin Çalışmak

İnternetten para kazanırken kariyer yapabileceğiniz seçeneklerden biri de, uzaktaki bir şirket için hizmet vermektir. Bu, çoğu kuruluş için hala yeni bir konu, ancak dünyanın her yerinden freelance işçileri işe alan şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. WordPress ve Toptal ve daha birçokları, yetenekli çalışanların, dünyanın her yerinden kariyer fırsatı bulmasına izin veriyor.

 1. Dijital Pazarlama Danışmanı

İnsanların dikkatini nasıl çekeceğini bilen iyi bir pazarlamacı mısınız? O halde neden bunu çevrimiçi bir ortama taşımıyorsunuz? Bu konuda uzmanlığınızı geliştirin ve online olarak çalışmaya başlayın. Yurtışında, AngelList bu konuda oldukça popüler. Ben de, bir dönem AngelList’i kullanarak, sadece 1 ay içinde 30 danışmanlık teklifi almıştım.

 1. Online Ürün Satışı

İnternetten para kazanmanın bir diğer yolu da, bir ürün hazırlamak, tasarlamak ya da kaynak oluşturmak ve satmaktır. Yaptığız el işi ürünleri, doğal sabunları, kendi üretiminiz olan zeytinyağlarını ve daha pek çoğunu, online ürün satış plaftormlarında açacağınız dükkanlarda satışa çıkarabilir ve ticaret yeteneğinizi çevrimiçi ortama taşıyabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Yorum yap
Please enter your name here