Ana sayfa Bankalar Faktoring Şirketlerinden Senetle Kredi Alma Koşulları

Faktoring Şirketlerinden Senetle Kredi Alma Koşulları

44
0
Kredi veren faktoring şirketleri

Faktoring Şirketlerinden Senetle Kredi Alma

Senetle para almak günümüzde acil paraya ihtiyacınız olduğu durumlarda karşınıza çıkar. Genelde banka kredisi kullanamayan, kredi notu çok düşük, kredi kartı olmayan ve kredi kartı kullanma ihtimali kalmamış kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir.

Faktoring şirketlerinden senet karşılığı para/kredi almak oldukça zor bir süreçtir. Tüm faktoring şirketlerinin senetle kredi vermemesi bu durumun temel sebeplerindendir. Ödeme potansiyeli olumsuz kişiler bu şekilde nakit ihtiyacları için girişimlerde bulunduğu için faktoring şirketlerinin sizleri tanıyor olması gerekmektedir. Bu sebeple faktoring firmaları ile birebir görüşmeler sağlayarak kredi alıp alamayacağınızı görüşmeniz gerekiyor.

Sağlanan görüşme sonrasında faktoring şirketlerince finansınızı sağlayabilirsiniz.
Genel olarak bakıldığında faktoring şirketlerinden senetle elden taksitle kredi alamayabilirsiniz. Her faktoring firmasının da çalışma sistemi farklıdır. Bu sebeple başvuru yaparken kimlik, vergi levhası ve imza sirkülerini yanınızda bulundurmalısınız.

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketlerinin İzlediği Politika

Faktoring şirketleri aynı bankalar gibi BDDK tarafından denetlenmektedir. BDDK’nın kendi resmi sitesi üzerinden de tüm faktoring şirketlerini görebileceğiniz gibi tüm faktoring şirketlerinin senetle kredi imkanı sunmadığını da unutmamanız gerekir.

Senetle kredi sağlayan faktoring şirketlerine ulaşabilmek için faktoring şirketleriyle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Koşullar

Faktoring şirketleriyle bireysel iletişime geçmek bu koşulların başında geliyor.

Bununla birlikte faktoring firmalarının sizi tanıması için şirket olmanız gerekiyor.

Farktoring firmaları üç şekilde finansman hizmeti sunmaktadir. Buradan da anlaşılacağı üzere Faktoring şirketleri daha çok tahsilat yönetimi amacı ile şirketler tarafından tercih edilmektedir.. Senetle kredi kullanmak için ise ilgili yöntem Nakit Yönetimi’dir.

BBDK kayıtlı hiç bir faktoring firmasınındiğer bankacılık statüsü bulunmadığı taktirde kredi verme olanağı yoktur. Faktoring şirketlerinin senetle para verme şartları da şunlardır.

-Başvuranın elinde vadesi gelmemiş bir senet bulunması,
-Başvuranın fiili ehliyetini kullanma hakkına sahip olması,
-Senetin yasal koşullar hakkında mevzuata uygun olarak düzenlenmiş olması,
-Senedin fatura karşılığındayapılan bir alacağa ait olması.

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri

BDDK tarafından onaylanmış %100 resmi ve devlet denetimi altında olan faktoring şirketlerinin isimleri;

-ABC Faktoring,
-Şirinoğlu Faktoring,
-Arena Faktoring,
-TEB Faktoring,
-Fiba Faktoring,
-Halk Faktoring,
-Garanti Faktoring,
-TAM Faktoring,
-MNG Faktoring.

 

Etiketler: faktoring şirketlerinden kredi alma, senetle kredi veren faktoring şirketleri, faktoring şirketlerinden kredi alma koşulları, kredi veren faktoring şirketleri

BİR CEVAP BIRAK

Yorum yap
Please enter your name here