Ana sayfa Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar | TurkiyeYatirim.com

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar | TurkiyeYatirim.com

42
0
Ev hanımları kredi çekebilir mi?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Nakit paraya ihtiyaç duyulan şu günlerde kredi çekebilmek herkesin hakkı. Bankalar kredi konusunda evin direği olarak kabul edilen ev hanımlarını da unutmuyor. Fakat birçok insana göre ev hanımlarının kredi çekebileceği banka sayısı oldukça limitli. Ev hanımlarının en rahat destek alabileceği nokta iş kurmak istediklerini belirtmesi noktasında oluyor. Bankaların tarafından verilen kredinin yanı sıra devletten ev ekonomisine katkı sağlaması adına 50bin tl gibi rakamlarda karşılıksız kredi alabiliyorlar.

Ev hanımları Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) kayıtlı olarak çalışmadığı sürece istisnai durumlarda kredi alması söz konusu değil. Kredi kartı kullanabiliyorlar fakat kredi çekmeleri için bazı istisnai durumlar gerekiyor. Ev hanımlarının kredi kullanması için gereken durumlar ise; Çektikleri krediyi karşılayabilecek bir kira gelirinin olması veya bir şirket ortağı olması. Bunun dışında gelirler de çok düşük oranda kabul edilse de riskli olarak görülmektedir ve genelde geri çevrilmektedir.

Ev hanımları kredi dışında KOSGEB’den destek alabilmektedir.Kendi işini kurmak isteyen kadınlara maddi destekte bulunan KOSGEB kendi işinizi kurmak istiyorsanız fakat kredi kullanmak istemiyorsanız 50.000TL hibe ile 100.000TL geri ödemeli 60 aya kadar vadeli ve faizsiz kredi alabiliyorsunuz. Bu desteği alabilmeniz için KOSGEB tarafından gerçekleştirilen eğitimlerek katılmanız gerekiyor.

Kredi çekebilmek için istisnai şartları karşılıyorsunuz ev hanımlarından istenen birkaç şart daha bulunmaktadır. Finansal varlıklarınız bulunması gerekiyor. Ev hanımları bu finansal varlıklarını (para,altın,dolar vb.) bankaya beyan ederek kredi alma ihtimallerini arttırabilirler. Kenarda birikiminizin olması her açıdan size kolaylık sağlayacaktır. Bir diğer şart ise emekli aylığınız olması. Kredi çekmek isteyen ev hanımlarının sayısı oldukça azdır. Fakat bir emekli maaşınız bulunuyorsa kredi çekme ihtimaliniz yüksektir. Emekli maaşınızı çektiğiniz bankaya kredi için başvurarak çok kısa zamanda geri dönüş alabilirsiniz ve beklememiş olursunuz. Son seçenek gelir belgesiz kredi veren bankalar için alternatif bir yol olan ipotek yöntemi. Eşinizin de rızasıyla beraber arsa, ev, tapu, tarla gibi varlıklarınızı ipotek ettirerek bankalardan kredi çekebilmeniz mümkün.

Ev hanımlarına 10.000TL’ye kadar kredi veren bankalar ise şunlardır;

Finansbank

%1.74 faiz oranı ile.

Türkiye İş bankası

%1.80 faiz oranı ile.

CEPTETEB

İhtiyaç kredisi %1.95 faiz oranı ile vermektedir.

 

Etiketler: ev hanımlarına kredi veren bankalar, ev hanımları kredi alabilir mi, ev hanımları kredi çekebilir mi, ev hanımları kredi başvurusu

BİR CEVAP BIRAK

Yorum yap
Please enter your name here