Ana sayfa Bankalar Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Alınır?

Bedelli Askerlik Kredisi Nasıl Alınır?

481
0
Bedelli Askerlik Kredisi

BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ

BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ NASIL ALINIR?

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan yaklaşık 5,5 milyon genç tarafından beklenen bedelli askerlik açıklamasını yaparak öngörüleri belirtti. Açıklamaya göre bedelli askerlikten 31 Aralık 1993 ve öncesi doğumlular yararlanabilecek iken, yurtdışında yaşayan TC vatandaşları yararlanamayacak. Toplam 28 gün olacak bedelli askerlik kararının genel kurul değerlendirmesinden sonra netleşeceğini belirtmekte fayda var. Ayrıca bedelli askerlik başvuruları e-devlet üzerinden de yapılabiliyor.

Bedelli Askerlik Şartları

25 yaş ve üstü olmak, maaş bordrosu veya kefil göstermek, 15 bin tl bedel şartları ile bedelli askerlik hakkı kullanılabilir. Kredi çekecek olanların banka kredi notları da dikkate alınacaktır.

Öncelikle talep edilen ücret ödenerek e devlet üzerinden işlem başlatılmalıdır ayrıca bankadan alınan dekont askerlik şubesine teslim edilmeli ve gerekli işlemler izlenmelidir. 18 yaşını doldurmuş olan ve en az 3 sene yurt dışında çalışmış erkekler bedelli askerlikten yararlanabilecekler.

 

Bedelli Askerlik Kredi Faiz Oranları

Milli Savunma Bakanlığı bedelli askerlik başvurusu olumlu çıkan ve bu durumdan  faydalanacak vatandaşlara ödeme yapacakları banka ve hesap IBAN numaralarını duyurdu. Peşin ödeme yapabilen vatandaşlar  ödemelerini gerçekleştirebilecektir. Ödemeyi karşılayacak nakit bulamayan vatandaşlar bankaların hazırladıkları bedelli kredisinden yararlanabilecekler. İhtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilen bedelli askerlik kredisi için en çok 48 ay vade ile kullanım sağlanabilecek.

Genel olarak aylık ödeme seçenekleri şöyle olmakta: 12 Ay vade için ortalama 1420 TL taksitler ,18 ay vade için ortalama 1005 TL taksitler, 24 ay vade için ortalama  804 TL taksitler, 36 ay vade için ortalama 590 TL ve 48 ay vade içinse  490 TL taksitler şeklindedir.

Faiz oranı ise bankadan bankaya değişmektedir. İhtiyaç kredisi oranları baz alınmaktadır. Buna göre: Ziraat Bankası faiz oranı % 1.63 oranı iken, HSBC faiz oranı %1.79 , İş Bankası oranı % 1.78, İNG Bank faiz oranı %1.69 ,QNB Finans Bank faiz oranı % 1.79, Denizbank faiz oranı %2.07, Akbank faiz oranı % 2.17   Garanti Bankası faiz oranı % 2.09 gibi oranlar ile kredi vermektedir.

 

 

Etiketler: bedelli askerlik kredisi nasıl alınır, bedelli askerlik kredisi nasıl çekilir, bedelli askerlik şartları, bedelli askerlik kredi faiz oranları

BİR CEVAP BIRAK

Yorum yap
Please enter your name here